Úvodní stránka » O SaunaFestu

Co je to SaunaFest

Pavel Hofrichter, Saunový mág - autor koncepce a ředitel akce SaunaFest

Potřebu saunování jsem získal již v dětství. Z počátku jsem jezdil do Rakouska a Německa, do velkých saunových světů, kde si mě získaly saunové ceremoniály. V ČR se ještě neprováděly nikde a tak nezbývalo než se vydat na daleké cesty do saun za hranicemi. Objevitelské výpravy za prohřátím mě začaly hodně bavit a tak první cesty do Finska (a do dalších severských zemí např. Estonska, Litvy, Lotyšska) na sebe nenechaly dlouho čekat.

V roce 2009 jsem poprvé přednášel o trendu zážitkového saunování a saunových ceremoniálů v Centru Babylon na konferenci Asociace bazénů a saun ČR. Přednáška se setkala s velkým ohlasem a zejména část výhod pro provozovatele saun a wellness resortů podnítila řadu diskusí. Další přednášky, články v odborném tisku i vystoupení v Českém Rozhlase a v pořadech České televize pak následovaly poměrně rychle. Několik let se snažím zavádět zážitkové saunování do dalšch lokací po celé ČR. Šířím osvětu, školím týmy i jednotlivce - saunéry a saunové animátory, konzultuji dramaturgii saun, připravuji saunové eventy.

Obklopil jsem se řadou spolupracovníků, kteří mě v mém úsilí výrazně pomáhají. Jedná se o saunéry, provozovatele, nadšence, odborníky... Založil jsem Českou asociaci saunérů - www.Sauneri.cz

S rozvojem zážitkového saunování v ČR přišla i potřeba saunérů další inspirace a vzájemné výměny zkušeností. První SaunaFest jsme začali připravovat v roce 2012. Už od počátku jsme chtěli vytvořit úžasnou událost se skvělou atmosférou, dostatečným počtem soutěžících, odborníků i zahraničních hostů.

Během prvních dvou ročníků ukázal SaunaFest kvality bez kompromisu a stal se evropskou saunovou událostí, Na základě nápadů a realiací naší produkce přichází podobné akce v dalších zemích. V řadě věcí se na SaunaFestu inspiroval i pořadatel šamionátu SAUNA WM, v jehož licenci jsme kvalifikaci pořádali do roku 2015. Dnes je SaunaFest součástí AUFGUSS WM a od roku 2013 vysíláme soutěžící na Mistrovství světa AUFGUSS WM. Jsme partnery této celosvětové organizace a světového šampionátu. V licenci pořádáme také kvalifikační kolo - mistrovství ČR.

SaunaFest získal status oficiálního mistrovství ČR v saunových ceremoniálech a má návaznost na zahraniční soutěže. Festival zážitkového saunování přináší nyní tři soutěže - českou kvalifikaci, otevřenou mezinárodní soutěž Grand Prix a také doprovodnou soutěž Mistr ručníku.

SaunaFest je mým velkým koníčkem a vášní. Stejně jako saunové ceremoniály a zážitkové saunování. Vydejte se spolu se mnou na cestu za krásnými zážitky a báječnou atmosférou!

 

 

 

 

 

 

 

 

Mediální partneři

Odborné záštity

 
 

Aktuální novinky:SaunaFest na facebooku


SaunaFest pořádá:

Pavel Hofrichter, 
Saunový mág
v produkci Rain.cz
  
ve spolupráci s
Aquapalace Praha
 
pořadatelem soutěží
a kvalifikace Aufguss WM je
Česká asociace saunérů
v soutěžní licenci 

  
 SaunaFest se pořádá se záštitou 
Asociace pracovníků v regeneraci
Asociace bazénů a saun ČR

 

 


Czech National Sauna Master Team

 


 

Saunový newsletter:

Získejte saunové novinky jako první! Vyplňte svůj email zde a budeme vám posílat pravidelné tipy na saunové akce