Úvodní stránka » Historie SF » SaunaFest 2016 » Odborná porota

Odborná porota SaunaFest 2015

Oficiální Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech, Mistr ručníku a Grand Prix Czech Republic jsou soutěže, které hodnotí odborná porota a také veřejnost. Naše mezinárodní porota je složena z odborníků v oblasti wellness a zážitkového saunování a na SaunaFestu se s nimi můžete setkat, popovídat a vyměnit zkušenosti. Každý saunový ceremoniál posuzuje minimálně 4-členná porota, odborná porota má v MČR 95% váhu hlasů a v případě GRAND PRIX je to 80% váha hlasů.  

Gerhard Ten Hove, Holandsko

Místopředseda Aufguss WM.

Mezinárodní wellness manažer pro wellness centra a saunové světy. Konzultant pro nové wellness a SPA projekty v celé Evropě. Odborník na ekonomiku a obchodní plán s využitím evropskýách dotací.

Organizuje školení pro manažery a personál, koučink na pracovišti pro lepší výsledky a výkonnost. Lektor saunových mistrů - 22 let.

 

Lay Pang Ong, Malajsie/Dánsko

V saunové komunitě znám jako pan Pang. Původem z Číny, vyrostl v Malajsii. Nyní bydlí a působí v Dánsku. Narodil se v roce 1957. Prácoval v Frederiksberg Spa od roku 2004. Soutěžil na prvním mistrovství v Dánsku -  Classic Sauna Aufguss Champion v roce 2005. Mistr dánské Free Style Sauna Aufguss Champion. Účastník světových soutěží a SAUNA WM.

Člen výboru Dánské saunové asociace. Člen poroty Sauna Aufguss mistrovstv v Dánsku. Instruktor Yang Taiji a Qigong. 

Pavel Hofrichter, ČR
saunový mág

Mezinárodní porotce řady soutěží: JURY AUFGUSS EM 2015, kvalifikace na Aufguss WM Rakousko 2015,  šampionát SAUNA WM 2014-2015. 

Předseda České asociace saunérů. Vydavatel on-line magazínu WELLNESS NOVINY. Publikuje v médiích zejména na téma zdravý životní styl - správné saunování. Organizátor saunových eventů.

Saunové ceremoniály sleduje již od devadesátých let - má zkušenosti z mnoha saun, wellness resortů a saunových světů v Německu, Rakousku, Finsku a dalších zemí.

V roce 2009 přednesl poprvé na konferenci ABAS ČR příspěvek k zážitkovému saunování. Zabývá se poradenstvím, školením a zaváděním saunových ceremoniálů do wellness zařízení v ČR a na Slovensku. Školil centra Aquapalace Praha, Infinit, Resort Valachy a desítky dalších. Organizuje akce SaunaFest na cestách, které slouží k propagaci zážitkového saunování. Je milovník saunování, nadšenec do finské saunové kultury.

Věra Slezáková, ČR

Vystudovala Ekonomickou fakultu VSB - TU Ostrava, v současné době pracuje jako projektová manažerka v oblasti klinických studií nových léků.  K saunování se dostala díky přátelům a ve volném čase se mu intenzivně věnuje. Navštívila několik saunových soutěží včetně Mistrovství světa  v Rakousku, SaunaFestu nebo Sauna Herbal Cupu. Na přípravě posledních dvou se také podílí coby členka přípravného týmu. Ráda navštěvuje také různé vodní světy a resorty u nás i v zahraničí.

Leszek Pustulka, Polsko

Majitel významného polského saunového a wellness zařízení Palace Saturna - Termy Rimske. Člen a porotce  Aufguss WM.


Ing.Pavel Košnar, ČR

Absolvent katedry cestovního ruchu. v letech 2001-2007 provozovatel Plaveckého areálu Děčín. Od roku 2002 člen ABAS ČR, od roku 2007 člen představenstva ABAS ČR, od 2012 předseda představenstva ABAS ČR.

Soudní znalec v oboru bazény, provozování bazénů, technologie bazénů, vodní záchranářská služba. Tajemník -  Advokátní kancelář Pazdziora, Škoda a spol. Děčín.

Účastník SaunaFestu od roku 2013, Sauna Herbal Cupu v roli odborného porotce.

Milan Schmidt,ČR

Člen rodinné firmy TEFI-TEX, která je výrobcem a dodavatelem hotelového textilu a saunových doplňků. Firma TEFI-TEX je také výhradním distributorem saunových potřeb finské značky Rento na český a slovenský trh, které je možno zakoupit na internetových stránkách www.rentosauna.cz nebo ve vybraných wellness centrech a hotelích.


Saunování je mým koníčkem, zálibou i prací :-)

Radovan Štícha,ČR

Znalec saunových provozů, autor řady saunových a wellness konceptů, výrobce saun. Chodí do sauny pravidelně 38 let.

Provozuje 2 městské sauny (Kolín a Čelákovice).

S firmami ve Finsku obchoduje 20 let.  

Organizátor SaunaFestu od roku 2013 a spoluautor myšlenky soutěží v saunových ceremoniálech v ČR. Organizátor české účasti na zahraničních soutěžích.Tomáš Drápal,ČR

Jako ředitel wellness hotelu Relax centrum Kolštejn jsem společně s rodinou, týmem mých zaměstnanců a externích pracovníků vyprofiloval hotel jako místo, kde věnujeme pozornost bylinkám, přirozeným procedurám. To vše však v hávu vysoké kvality, péče o detail a originalitu. Díky saunovému komplexu, který je velkým "tahákem" pro naše hosty jsme se před rokem zaměřili na nadstandardní a originální služby. Vydali jsme se cestou jedinečných saunových ceremoniálů a originálního pojetí saunování. Jako velký fanoušek nevšedních zážitků jsem před 2 ety zapracoval nad programem saunových ceremoniálů, který se postupem času dostal do současné podoby. Jsem rád, že mám kolem sebe schopné a nadšené pracovníky, kteří mě v této myšlence podpořili a i nadále podporují. Je to radost, když člověk vidí, že nápady a snaha je doceňována nejen mezi svými blízkými a zaměstnanci, ale především mezi hosty, kteří naše zařízení navštěvují a pravidelně se vracejí.

Tomáš Drápal zorganizoval na Kolštejně první ročník Sauna Herbal Cupu, soutěže zaměřené na přírodní esence a ingredience. Akce vznikla e spolupráci se značkou SaunaFest.

 

Manfred Gottschling,Rakousko

Manfred Gottschling (41) CEO Saunamagazin.at a aufgussmittel-shop.at. Je předsedou rakouské Saunové asociace a organizátor rakouské kvalifikace na Aufguss-WM  a rakouského Saunamasterchip. Manfred je zkušený Saunamaster přes 18 roků a nyní je vítaným členem Juryteams po celé Evropě. Jeho srdce bije pro sauny a Aufgussy.


Martijn Vanhoorelbeke,Belgie

Martijn Van Hoorelbeke je certifikovaný bylinkář. Jeho vášní je sauna a sám je skvělým saunamasterem. Má mnoho let zkušeností v národních a mezinárodních šampionátech. Je absolventem "instruktorské školy Cron4 prosaunamastery" v Itálii. Martijn vlastní Loyly Masters a poskytuje vzdělání pracovníkům  wellness center a saunérům zejména v používání esenciálních olejů a přírodních produktů pro wellness zážitky.

Martijn Vanhoorelbekeis a certified herbalist. passionate aufgussmaster and allready many years active in national and international championships. He also graduated as an 'instructor for the Cron4 school for aufgussmasters' in Italy. He is the owner of Loylymasters and gives education to wellnesscenters and aufgussmasters in the use of essential oils and natural products in different wellness experiences.


 

Milan Minarič,Chorvatsko

Má desetiletou zkušenost v saunování, věnuje se i cestovnímu ruchu (na chorvatském pobřeží a v  rakouských Alpách).
Od roku 2005 se zabývá zážitkovým saunováním, nejprve na amatérské bázi a po absolvování rakouské Saunameister školy profesionálně. Účastník saunových eventů, akcí, výstav a animačních programů pro Holleiss hotely v Rakousku.

Jako soutěžící se zúčastnil mnoha soutěží např. v Bad Waltersdorf nebo SAUNA WM 2014 v Bad Hofgastein - reprezentace Chorvatska na světovém šampionátu. Mezi úspěchy patří 1.místo. v Grazu. , Členem poroty na mistrovství Rakouska (Leobersdorf, 2015). Nyní žije a pracuje v Mnichově. 

Lisa Pobre Christensen

Lisa Pobre Christensen, Havaj/Dánsko
Lisaloha Paradise Saunagus & Events

se narodila a vyrůstala na ostrově Honolulu na Havaji. V roce 2001 se přestěhovala do Kodaně, kde dodnes žije a pracuje. Získala vzdělání v oborech  mezinárodní obchod a marketing, Spa & Wellness terapie a studium vzhledu (cosmetology).

Je majitelkou společnosti Lisaloha Paradise Saunagus & Events, která byla založena v roce 2010 a do současné doby připravila více než 120 eventů. Lisa  je v současné době také zaměstnána ve společnosti Frederiksberg Svømmehal and Comwell Belly Sky Hotel. Zúčastnila se mnoha soutěží v rámci  dánského mistrovstí v saunových ceremoniálech, Trophy Sauna Championships (Brunnick), Mistrovství světa v Rakousku (Graz) a  Berlíně (Satama).

Coby saunový mistr na cestách předvedla mnoho show v Belgii, Něměcku, Slovinsku, Dánsku, Norsku, Švédsku a Itálii.  Zabývá se také výukou “Art of Sauna Infusion”. Lisa je surfařka a účastní se soutěží ženského evropského triatlonu.

Byla váženým hostem a členem poroty již na SaunaFestu 2014.

Milan Šmíd,ČR

majitel a jednatel společnosti Bazény a wellness s.r.o. Od roku 1997 místopředseda profesní organizace Asociace pracovníků v regeneraci – příprava, odborná garance a přednášení na desítkách odborných konferencích bazénářů a saunařů.

Zabývá se projektováním bazénových a wellness technologií, provádí  posudky a expertízy pro výstavbu v oblasti bazénů a koupališť, zpracovává provozní a návštěvní řády pro bazény, koupaliště, sauny, masérny a wellness provozy

Publikuje v řadě odborných časopisů. Zabývá se také přípravou odborných konferencí, seminářů a exkurzí v oblasti bazénů, saun a wellness.

 

Julio Caesar Gonzales,Kolumbie/Dánsko

Vzděláním fyzioterapeut se specializací na srdce a plíce. Miluje svět wellness v kterém má příležitost i pracovat. Je 8 let saunamasterem, působí jako porotce v Dánsku.

Hovoříme-li o aufguss: pro mě je to srdeční záležitost,  snažím dát své srdce a duši do mé práce. Měl jsem dobré výsledky v mnoha soutěžích, ale nejdůležitější je, že jsem si užil každý jeden, kdy dávam lásku, kouzlo a dobrodružství každému hostovi !!! Je pro mě vzrušující setkání se se saunovou rodinou z České republiky :)

 

Vladas Jokubauskas, Litva

Vladas Jokubauskas (Kuršėnai, Litva).
Prezident litevské Pirtis SPA federace.

Průkopník a zakladatel mnoha saun a lázeňských škol v Litvě a Rusku.
Mistr, učitel a zakladatel pobaltské saunové akademie pro parní lázně a přírodní metličkování

29 let zkušeností v oblasti severské sauny, lázně a masáží.

2005 1. místo. "Zemaitijos pirties taure", Litva.
2012. 1. místo. Evropská sportovní pohár", Ukrajina.
2013 1. místo. "Sauna Mistři světa" s týmem Litvou v Rakousku.
2014. 1. místo. World Championship metličkování. Profesionální kategorie. Primátor Cup, Tatarstan, Rusko.
Mezinárodní porotce v kategorii masáže, lázně a postupy sauny. Byl porotcem ve více než 10 mezinárodních mistrovství na Ukrajině, v Rusku, Tatarstan, Rakousko.
2015. Vedoucí poroty šampionátu pořádaného Velké Sauna fóru v Soči, Rusko.Mediální partneři

Odborné záštity

 
 

Aktuální novinky:SaunaFest na facebooku


SaunaFest pořádá:

Pavel Hofrichter, 
Saunový mág
v produkci Rain.cz
  
ve spolupráci s
Aquapalace Praha
 
pořadatelem soutěží
a kvalifikace Aufguss WM je
Česká asociace saunérů
v soutěžní licenci 

  
 SaunaFest se pořádá se záštitou 
Asociace pracovníků v regeneraci
Asociace bazénů a saun ČR

 

 


Czech National Sauna Master Team

 


 

Saunový newsletter:

Získejte saunové novinky jako první! Vyplňte svůj email zde a budeme vám posílat pravidelné tipy na saunové akce