Soutěže: Oficiální Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech a Velká cena ČR budou hodnoceny přímo účastníky soutěžních ceremoniálů a dále také odbornou porotou. Naši odborníci již mají za sebou pěkné počiny v oblasti wellness a zážitkového saunování a na SaunaFestu se s nimi můžete setkat, popovídat a vyměnit zkušenosti. 

 Odborná porota SaunaFest 2014

Patrick Lenhart, 
Rakousko

Pořadatel mistrovství světa v saunových ceremoniálech. Myšlenka uspořádat mistrovství světa v saunových ceremoniálech vznikla, když jsme společně s mým přítelem Thomasem, navštěvovali jednu saunu jako obyčejní návštěvníci/hosté. Thomas a já máme každý odlišný pohled a názor na dobrý saunový ceremoniál. Což potvrzuje, že je důležitá rozmanitost saunových ceremoniálů ve wellness center, aby si mohli hosté vybrat. Vnímáme, že je velmi důležité uspokojovat stávající hosty a současně se zaměřovat stále na mladší a mladší cílové skupiny. Je třeba vycházet vstříc všem věkovým kategoriím. Jsem taktéž návštěvník saunových světů a můj hlavní business je řízení médií/marketing/prodej.

Naším cílem je, podporovat saunování, získávat nové nápady jakk zpříjemňovat saunování hostům. Spojujeme proto ty nejlepší z celého světa a děláme osvětu velkými akcemi. Mezi něž patří MS v saunových ceremoniálech a nyní i SAUNAFEST v ČR.

Během posledních 5 let jsme si vybudovali velkou síť wellness a lázeňských odborníků a naše představa o sauně propagace roste každým dnem. Jsme velmi hrdí, že jsme součástí komunity, která umožňuje přenos znalostí, pomáhá šíření osvěty. Jsem rád že v ČR jsou odborníci jako je Pavel Hofrichter.

Patrick se narodil v roce 1975, je ženatý, má 2 děti.

Martin Pařízek

Ředitel relaxačního centra Wellness Horal v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích. Bývalého profesionálního fotbalového brankáře k nové profesi přivedl zájem o problematiku rehabilitace a relaxace sportovců, jíž se během fotbalové kariéry začal intenzívně zabývat. Po ukončení kariéry se podílel na postupném budování L-Spa v hotelu Lanterna a také Wellness Horal, které pod jeho vedením jako jedno z prvních na Moravě začalo zaměstnávat maséry z Thajska a Srí Lanky a  od roku 2011 organizovat saunovací rituály. Je zároveň i ředitelem volnočasových aktivit Resortu Valachy (animační programy, lanový park, půjčovna segway) a relaxačního centra L-Spa v dalším karlovickém hotelu Horal. Obě relaxační centra si díky vysoké kvalitě služeb získaly značné renomé.

Účastník výpravy na světové mistrovství v saunových ceremoniálech 2012, 2013, světového poháru v Satama 2013 a dalších událostí. 

 

 

 

Tomáš Drápal

Jako ředitel wellness hotelu Relax centrum Kolštejn jsem společně s rodinou, týmem mých zaměstnanců a externích pracovníků vyprofiloval hotel jako místo, kde věnujeme pozornost bylinkám, přirozeným procedurám. To vše však v hávu vysoké kvality, péče o detail a originalitu. Díky saunovému komplexu, který je velkým "tahákem" pro naše hosty jsme se před rokem zaměřili na nadstandardní a originální služby. Vydali jsme se cestou jedinečných saunových ceremoniálů a originálního pojetí saunování. Jako velký fanoušek nevšedních zážitků jsem před 2 ety zapracoval nad programem saunových ceremoniálů, který se postupem času dostal do současné podoby. Jsem rád, že mám kolem sebe schopné a nadšené pracovníky, kteří mě v této myšlence podpořili a i nadále podporují. Je to radost, když člověk vidí, že nápady a snaha je doceňována nejen mezi svými blízkými a zaměstnanci, ale především mezi hosty, kteří naše zařízení navštěvují a pravidelně se vracejí.

Tomáš Drápal zorganizoval na Kolštejně první ročník Sauna Herbal Cupu, soutěže zaměřené na přírodní esence a ingredience. Akce vznikla e spolupráci se značkou SaunaFest. 

 

Ing.Pavel Košnar

Absolvent katedry cestovního ruchu. v letech 2001-2007 provozovatel Plaveckého areálu Děčín. Od roku 2002 člen ABAS ČR, od roku 2007 člen představenstva ABAS ČR, od 2012 předseda představenstva ABAS ČR. Soudní znalec v oboru bazény, provozování bazénů, technologie bazénů, vodní záchranářská služba. Tajemník -  Advokátní kancelář Pazdziora, Škoda a spol. Děčín.

 Účastník SaunaFestu 2013, Sauna Herbal Cupu v roli odborného porotce.

 

 

 

Pavel Hofrichter,
saunový mág

Člen představenstva České asociace wellness. Vydavatel on-line magazínu WELLNESS NOVINY. Publikuje v médiích zejména na téma zdravý životní styl - správné saunování. Podílel se na seriálu pro Českou televizi o saunování seniorů. Šíří osvětu na téma zážitkové saunování. Organizátor saunových eventů a akcí Den saunování - saunová noc, SAUNA FEST.

Saunové ceremoniály sleduje již od devadesátých let - má zkušenosti z mnoha saun, wellness resortů a saunových světů v Německu, Rakousku, Finsku a dalších zemí. V roce 2009 přednesl poprvé na konferenci ABAS ČR příspěvek k zážitkovému saunování. Je autorem značky CZECH NATIONAL SAUNA MASTER TEAM. Zabývá se poradenstvím, školením a zaváděním saunových ceremoniálů do wellness zařízení v ČR. Organizuje akce SaunaFest na cestách, které slouží k propagaci zážitkového saunování. Je milovník saunování, nadšenec do finské saunové kultury.

Milan Šmíd 

majitel a jednatel společnosti Bazény a wellness s.r.o. Od roku 1997 místopředseda profesní organizace Asociace pracovníků v regeneraci – příprava, odborná garance a přednášení na desítkách odborných konferencích bazénářů a saunařů.

Zabývá se projektováním bazénových a wellness technologií, provádí  posudky a expertízy pro výstavbu v oblasti bazénů a koupališť, zpracovává provozní a návštěvní řády pro bazény, koupaliště, sauny, masérny a wellness provozy

Publikuje v řadě odborných časopisů. Zabývá se také přípravou odborných konferencí, seminářů a exkurzí v oblasti bazénů, saun a wellness.

 

Anna Webhofer
Cron4Therme, Itálie

Je instruktor saunové školy při italském wellness resortu a saunovém světě Cron4Therme, Bruneck.

 

Lisa Pobre Christensen
Lisaloha Paradise Saunagus & Events

se narodila a vyrůstala na ostrově Honolulu na Havaji. V roce 2001 se přestěhovala do Kodaně, kde dodnes žije a pracuje. Získala vzdělání v oborech  mezinárodní obchod a marketing, Spa & Wellness terapie  a studium vzhledu (cosmetology). Je majitelkou společnosti Lisaloha Paradise Saunagus & Events, která byla založena v roce 2010 a do současné doby připravila více než 120 eventů. Lisa  je v současné době také zaměstnána ve společnosti Frederiksberg Svømmehal and Comwell Belly Sky Hotel. Zúčastnila se mnoha soutěží v rámci  dánského mistrovstí v saunových ceremoniálech, Trophy Sauna Championships (Brunnick), Mistrovství světa v Rakousku (Graz) a  Berlíně (Satama). Coby saunový mistr na cestách předvedla mnoho show v Belgii, Něměcku, Slovinsku, Dánsku, Norsku, Švédsku a Itálii.  Zabývá se také výukou “Art of Sauna Infusion”. Lisa je surfařka a účastní se soutěží ženského evropského triatlonu.

Radovan Štícha

Radovan Štícha je znalec saunových provozů, autor řady saunových a wellness konceptů, výrobce saun. Chodí do sauny pravidelně 38 let. Provozuje 2 městské sauny (Kolín a Čelákovice). S firmami ve Finsku obchoduje 20 let.  

Organizátor SaunaFestu 2013, 2014 a spoluautor myšlenky soutěží v saunových ceremoniálech v ČR. Organizátor české účasti na zahraničních soutěžích. 

 

Martina Končalová

Absolventka Fakulty tělesné výchovy a sportu – Karlova Universita – obor TV a rehabilitace. Autorka a školitelka metody MFK zaměřené na diagnostiku a léčbu funkčních poruch pohybu. Od roku 1990 provozuje soukromou fyzioterapeutickou praxi.

Vedla fyzioterapeutickou přípravu české reprezentace vybraných vrcholových sportovců na LOH 2008 Peking. V současnosti publikuje a pořádá odborná školení metody MFK pro fyzioterapeuty, sportovní maséry a trenéry i na mezinárodní úrovni.

 

 Věra Slezáková

 Vystudovala Ekonomickou fakultu VSB - TU Ostrava, v současné době pracuje jako projektová manažerka v oblasti klinických studií nových léků.  K saunování se dostala díky přátelům a ve volném čase se mu intenzivně věnuje. Navštívila několik saunových soutěží včetně Mistrovství světa  v Rakousku, SaunaFestu nebo Sauna Herbal Cupu. Na přípravě posledních dvou se také podílí coby členka přípravného týmu. Ráda navštěvuje také různé vodní světy a resorty u nás i v zahraničí. 

Lay Pang Ong

V saunové komunitě známý jako pan Pang. Původem z Číny, vyrostl v Malajsii. Nyní bydlí a působí v Dánsku. Narodil se v roce 1957. Prácoval v Frederiksberg Spa od roku 2004. Soutěžil na prvním mistrovství v Dánsku -  Classic Sauna Aufguss Champion v roce 2005. Mistr dánské Free Style Sauna Aufguss Champion. Účastník světových soutěží a SAUNA WM.

Člen výboru Dánské saunové asociace. Člen poroty Sauna Aufguss mistrovstv v Dánsku. Instruktor Yang Taiji a Qigong. 


 

 Roman Málek

produkční akcí a specialista na mediální zastupování, provozovatel portálu BezvaAkce.cz a tajemník klubu milovníků vína Chrudimská šatlava. V oblasti volného času se věnuje neziskovému sektoru a politicky se angažuje. Studoval na Vysokém učení technickém v Brně na podnikatelské fakultě marketing a management. Ve volném čase navštěvuje rád tuningové akce a kickbox.

K saunovým ceremoniálům ho přivedl český guru Pavel Hofrichter. Navštívil zahraniční soutěže v německém Wendisch Rietz v saunovém světa Satama, mistrovství světa v rakouském Bad Hofgastein,  ale i Sauna Herbal cup v Relaxcentru Kolštejn. Navštívil resorty jako Bad Füssing, Bad Griesbach (Německo), Aquapark Krakow, Podhájska, Tatralandia Liptovský Mikuláš, Aquacity Poprad (Slovensko) a další.

 

Jan Bejdák

Vystudoval VŠTVS PALESTRA obor kondiční specialista a Neuroleadership Institute, který se zakládá na praktickém uplatňování nejnovějších poznatků a objevů moderní neurovědy do praxe koučů, manažerů a leaderů. V roce 2007 založil Českou Asociaci Wellness. Vymyslel a zavedl několik úspěšných projektů pro obor Fitness (fitbox, k2hiking, alpinning, slimbox a další). Absolvoval IRONMAN triatlon. Saunování se intenzivně věnuje od roku 2008. Nejintenzivnější zážitek ze saunování má z Finského Tampere.

 

Aigars Alitis
Lotyšsko

Už osm let pracuje jako saunér a již dříve byl velkým příznivcem saunování. Účastnil se Russian Sauna Festivals v Lotyšku i v Litvě. Spolupořádal například Ruské Saunové Festivaly v Lotyšsku a účastnil se Dne přátel saunování v Druskinienki (Litva). Pravidelně organizuje saunové ceremoniály a festivaly (pirts) v Litvě a na Ukrajině. Jeho specialitou jsou lotyšské ceremoniály pro skupiny i jednotlivce skládající se ze 3 částí - nahřátí, pára a tření pokožky (scrubbing). Má bohaté zkušenosti nejen se saunovými ceremoniály, ale i s individuálními procedurami. Na SaunaFestu také vystoupí jako host.

Mediální partneři

Odborné záštity

 
 

Aktuální novinky:SaunaFest na facebooku


SaunaFest pořádá:

Pavel Hofrichter, 
Saunový mág
v produkci Rain.cz
  
ve spolupráci s
Aquapalace Praha
 
pořadatelem soutěží
a kvalifikace Aufguss WM je
Česká asociace saunérů
v soutěžní licenci 

  
 SaunaFest se pořádá se záštitou 
Asociace pracovníků v regeneraci
Asociace bazénů a saun ČR

 

 


Czech National Sauna Master Team

 


 

Saunový newsletter:

Získejte saunové novinky jako první! Vyplňte svůj email zde a budeme vám posílat pravidelné tipy na saunové akce