Úvodní stránka » Historie SF » SaunaFest 2015 » Odborná porota

Soutěže: Oficiální Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech a Velká cena ČR budou hodnoceny přímo účastníky soutěžních ceremoniálů a dále také odbornou porotou. Naši odborníci již mají za sebou pěkné počiny v oblasti wellness a zážitkového saunování a na SaunaFestu se s nimi můžete setkat, popovídat a vyměnit zkušenosti. 

 Odborná porota SaunaFest 2015

 Věra Slezáková

 Vystudovala Ekonomickou fakultu VSB - TU Ostrava, v současné době pracuje jako projektová manažerka v oblasti klinických studií nových léků.  K saunování se dostala díky přátelům a ve volném čase se mu intenzivně věnuje. Navštívila několik saunových soutěží včetně Mistrovství světa  v Rakousku, SaunaFestu nebo Sauna Herbal Cupu. Na přípravě posledních dvou se také podílí coby členka přípravného týmu. Ráda navštěvuje také různé vodní světy a resorty u nás i v zahraničí.

 

Patrick Lenhart, 
Rakousko

Pořadatel mistrovství světa v saunových ceremoniálech. Myšlenka uspořádat mistrovství světa v saunových ceremoniálech vznikla, když jsme společně s mým přítelem Thomasem, navštěvovali jednu saunu jako obyčejní návštěvníci/hosté. Thomas a já máme každý odlišný pohled a názor na dobrý saunový ceremoniál. Což potvrzuje, že je důležitá rozmanitost saunových ceremoniálů ve wellness center, aby si mohli hosté vybrat. Vnímáme, že je velmi důležité uspokojovat stávající hosty a současně se zaměřovat stále na mladší a mladší cílové skupiny. Je třeba vycházet vstříc všem věkovým kategoriím. Jsem taktéž návštěvník saunových světů a můj hlavní business je řízení médií/marketing/prodej.

Naším cílem je, podporovat saunování, získávat nové nápady jakk zpříjemňovat saunování hostům. Spojujeme proto ty nejlepší z celého světa a děláme osvětu velkými akcemi. Mezi něž patří MS v saunových ceremoniálech a nyní i SAUNAFEST v ČR.

Během posledních 5 let jsme si vybudovali velkou síť wellness a lázeňských odborníků a naše představa o sauně propagace roste každým dnem. Jsme velmi hrdí, že jsme součástí komunity, která umožňuje přenos znalostí, pomáhá šíření osvěty. Jsem rád že v ČR jsou odborníci jako je Pavel Hofrichter.

Patrick se narodil v roce 1975, je ženatý, má 2 děti.

Lisa Pobre Christensen

Lisa Pobre Christensen
Lisaloha Paradise Saunagus & Events

se narodila a vyrůstala na ostrově Honolulu na Havaji. V roce 2001 se přestěhovala do Kodaně, kde dodnes žije a pracuje. Získala vzdělání v oborech  mezinárodní obchod a marketing, Spa & Wellness terapie a studium vzhledu (cosmetology).

Je majitelkou společnosti Lisaloha Paradise Saunagus & Events, která byla založena v roce 2010 a do současné doby připravila více než 120 eventů. Lisa  je v současné době také zaměstnána ve společnosti Frederiksberg Svømmehal and Comwell Belly Sky Hotel. Zúčastnila se mnoha soutěží v rámci  dánského mistrovstí v saunových ceremoniálech, Trophy Sauna Championships (Brunnick), Mistrovství světa v Rakousku (Graz) a  Berlíně (Satama).

Coby saunový mistr na cestách předvedla mnoho show v Belgii, Něměcku, Slovinsku, Dánsku, Norsku, Švédsku a Itálii.  Zabývá se také výukou “Art of Sauna Infusion”. Lisa je surfařka a účastní se soutěží ženského evropského triatlonu.

Byla váženým hostem a členem poroty již na SaunaFestu 2014.

 

Milan Šmíd 

majitel a jednatel společnosti Bazény a wellness s.r.o. Od roku 1997 místopředseda profesní organizace Asociace pracovníků v regeneraci – příprava, odborná garance a přednášení na desítkách odborných konferencích bazénářů a saunařů.

Zabývá se projektováním bazénových a wellness technologií, provádí  posudky a expertízy pro výstavbu v oblasti bazénů a koupališť, zpracovává provozní a návštěvní řády pro bazény, koupaliště, sauny, masérny a wellness provozy

Publikuje v řadě odborných časopisů. Zabývá se také přípravou odborných konferencí, seminářů a exkurzí v oblasti bazénů, saun a wellness.

Ing.Pavel Košnar

Absolvent katedry cestovního ruchu. v letech 2001-2007 provozovatel Plaveckého areálu Děčín. Od roku 2002 člen ABAS ČR, od roku 2007 člen představenstva ABAS ČR, od 2012 předseda představenstva ABAS ČR. Soudní znalec v oboru bazény, provozování bazénů, technologie bazénů, vodní záchranářská služba. Tajemník -  Advokátní kancelář Pazdziora, Škoda a spol. Děčín.

Účastník SaunaFestu 2013, Sauna Herbal Cupu v roli odborného porotce.

SaunaFest Pavel Hofrichter

Pavel Hofrichter,
saunový mág

Člen představenstva České asociace wellness. Vydavatel on-line magazínu WELLNESS NOVINY. Publikuje v médiích zejména na téma zdravý životní styl - správné saunování. Podílel se na seriálu pro Českou televizi o saunování seniorů. Šíří osvětu na téma zážitkové saunování. Organizátor saunových eventů a akcí Den saunování - saunová noc, SAUNA FEST.

Saunové ceremoniály sleduje již od devadesátých let - má zkušenosti z mnoha saun, wellness resortů a saunových světů v Německu, Rakousku, Finsku a dalších zemí. V roce 2009 přednesl poprvé na konferenci ABAS ČR příspěvek k zážitkovému saunování. Je autorem značky CZECH NATIONAL SAUNA MASTER TEAM. Zabývá se poradenstvím, školením a zaváděním saunových ceremoniálů do wellness zařízení v ČR. Organizuje akce SaunaFest na cestách, které slouží k propagaci zážitkového saunování. Je milovník saunování, nadšenec do finské saunové kultury.

Robert Král

Aktivní propagátor zdravého životního stylu, tradičních forem relaxace a kondičních sportů. Dosavadním největším pracovním úspěchem je vytvoření týmu specialistů projekce a realizace wellness, a vývoje technologií pro wellness.  Zakladatel CARETTA SPA, výrobce sudových a finských saun, vířivek, prefabrikátů pro výrobu wellness, parních lázní a dalších. Vyvinul a zavedl do výroby řadu výrobků pro wellness, jež získaly prestižní ocenění . Typickým příkladem je  známá řada monolitických vířivek -  spa Gemino-Tempesta-Infinité, ale také nový kompozitový program pro výrobu kneippových lázní, ochlazovacích bazénků, hammam a dalších zařízení.

Nevynechá žádnou příležitost pro saunování, pravidelně se každou neděli saunuje a vede k saunování i své dvě dcery. Fanoušek zážitkového saunování. Člen ABAS, APR ČR, ČAW, partner online magazínu WellnessNoviny.cz.

Radovan Štícha

Radovan Štícha je znalec saunových provozů, autor řady saunových a wellness konceptů, výrobce saun. Chodí do sauny pravidelně 38 let. Provozuje 2 městské sauny (Kolín a Čelákovice). S firmami ve Finsku obchoduje 20 let.  

Organizátor SaunaFestu 2013, 2014 a spoluautor myšlenky soutěží v saunových ceremoniálech v ČR. Organizátor české účasti na zahraničních soutěžích.

Hanka Platenková

Majitelka wellness Saunový ráj Holice. Členka asociace bazénů a saun. Vystudovala stavební fakultu ČVUT v Praze, saunuje se pravidelně již více než 20 let. Návštěva wellness vitálný svet v termálních lázních Bešeňová v roce 2010 ji přivedla na myšlenku využít vlastní komerční prostory k vybudování podobného relaxačního zařízení v Holicích.

Kombinace stavařky a nadšence pro saunování se smyslem pro detail umožnila vzniku jednoho z nejlepších wellness v České republice. Vyniká příjemnou a klidnou atmosférou, čistotou a přestože je v malém městě, o návštěvníky nemá nouzi.

Hana Platenková sleduje novinky týkající se saunových ceremoniálů už od roku 2012. Navštívila Saunafest v Cedrus Spa i mistrovství světa v rakouském Bad Hofgastein.  Po třech letech provozu Saunového ráje zde vybudovala přímo ceremoniální saunu a zaměstnává saunéry, kteří zde pravidelně dělají saunové ceremoniály. Konal se zde v listopadu 2014 také Saunafest na cestách.


Martin Pařízek

Ředitel relaxačního centra Wellness Horal v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích. Bývalého profesionálního fotbalového brankáře k nové profesi přivedl zájem o problematiku rehabilitace a relaxace sportovců, jíž se během fotbalové kariéry začal intenzívně zabývat. Po ukončení kariéry se podílel na postupném budování L-Spa v hotelu Lanterna a také Wellness Horal, které pod jeho vedením jako jedno z prvních na Moravě začalo zaměstnávat maséry z Thajska a Srí Lanky a  od roku 2011 organizovat saunovací rituály. Je zároveň i ředitelem volnočasových aktivit Resortu Valachy (animační programy, lanový park, půjčovna segway) a relaxačního centra L-Spa v dalším karlovickém hotelu Horal. Obě relaxační centra si díky vysoké kvalitě služeb získaly značné renomé.

Účastník výpravy na světové mistrovství v saunových ceremoniálech 2012, 2013, světového poháru v Satama 2013 a dalších událostí.
 

Jan Bejdák

Vystudoval VŠTVS PALESTRA obor kondiční specialista a Neuroleadership Institute, který se zakládá na praktickém uplatňování nejnovějších poznatků a objevů moderní neurovědy do praxe koučů, manažerů a leaderů. V roce 2007 založil Českou Asociaci Wellness. Vymyslel a zavedl několik úspěšných projektů pro obor Fitness (fitbox, k2hiking, alpinning, slimbox a další). Absolvoval IRONMAN triatlon. Saunování se intenzivně věnuje od roku 2008. Nejintenzivnější zážitek ze saunování má z Finského Tampere.

Jana Marenčáková,
wellness a spa manažer

K wellness som po prvý krát privoňala pred 10rokmi, keď som ako Beauty therapeut a školitelka prestížnej francúzskej kozmetickej značky začala školiť masérov a kozmetičky v špičkových wellness hoteloch na Slovensku. Sauna a wellness životný štýl  ma doslova opantali a pobláznili mi hlavu.
Dnes je to niečo cez rok, čo pracujem ako wellness manažér v Sai wellness Senec na Slovensku. Rozlohou sme menšie prímestské wellness, ktoré je súčasťou známeho slovenského Aquaparku Senec. Sai wellness je pre mňa životnou skúsenosťou, rozmanitým projektom a milovaným dieťaťom. Zastávam tu filozofiu životnej harmónie, fyzickej a psychickej pohody, symbiózu tela a duše.  Mojou prioritou je zdravie a dokonalý oddych našich zákazníkov. Sme priekopníci v saunových ceremoniáloch na Slovensku. Jedny z prvých a jedny z mála wellnessov, ktorý saunové ceremónie zaradili do každodenného programu ako show pre svojich klientov.
Oficiálne sme prvé slovenské wellness, ktoré organizuje eventové zážitkové saunovanie v spoluprácii so Sauna Festom. A tiež prvé wellness, ktoré svojich sauna masterov podporuje na účasti v súťažiach saunových ceremónií.
Od chvíle, čo som saunové ceremónie okúsila na vlastnej koži som vedela, že to je to pravé orechové, čo správne wellness k svojmu fungovaniu potrebuje.
Okrem toho že sa podieľam na réžii a produkcii všetkých našich ceremónií si nájdem čas aj na to, aby som si sama občas zamávala:)


 

Tomáš Drápal

Jako ředitel wellness hotelu Relax centrum Kolštejn jsem společně s rodinou, týmem mých zaměstnanců a externích pracovníků vyprofiloval hotel jako místo, kde věnujeme pozornost bylinkám, přirozeným procedurám. To vše však v hávu vysoké kvality, péče o detail a originalitu. Díky saunovému komplexu, který je velkým "tahákem" pro naše hosty jsme se před rokem zaměřili na nadstandardní a originální služby. Vydali jsme se cestou jedinečných saunových ceremoniálů a originálního pojetí saunování. Jako velký fanoušek nevšedních zážitků jsem před 2 ety zapracoval nad programem saunových ceremoniálů, který se postupem času dostal do současné podoby. Jsem rád, že mám kolem sebe schopné a nadšené pracovníky, kteří mě v této myšlence podpořili a i nadále podporují. Je to radost, když člověk vidí, že nápady a snaha je doceňována nejen mezi svými blízkými a zaměstnanci, ale především mezi hosty, kteří naše zařízení navštěvují a pravidelně se vracejí.

Tomáš Drápal zorganizoval na Kolštejně první ročník Sauna Herbal Cupu, soutěže zaměřené na přírodní esence a ingredience. Akce vznikla e spolupráci se značkou SaunaFest.

Milan Schmidt

Člen rodinné firmy TEFI-TEX, která je výrobcem a dodavatelem hotelového textilu a saunových doplňků. Firma TEFI-TEX je také výhradním distributorem saunových potřeb finské značky Rento na český a slovenský trh, které je možno zakoupit na internetových stránkách www.rentosauna.cz nebo ve vybraných wellness centrech a hotelích.
Saunování je mým koníčkem, zálibou i prací :-)Mediální partneři

Odborné záštity

 
 

Aktuální novinky:SaunaFest na facebooku


SaunaFest pořádá:

Pavel Hofrichter, 
Saunový mág
v produkci Rain.cz
  
ve spolupráci s
Aquapalace Praha
 
pořadatelem soutěží
a kvalifikace Aufguss WM je
Česká asociace saunérů
v soutěžní licenci 

  
 SaunaFest se pořádá se záštitou 
Asociace pracovníků v regeneraci
Asociace bazénů a saun ČR

 

 


Czech National Sauna Master Team

 


 

Saunový newsletter:

Získejte saunové novinky jako první! Vyplňte svůj email zde a budeme vám posílat pravidelné tipy na saunové akce