Úvodní stránka » Pro média » Pro Média

Festival saunování SaunaFest proběhne letos poprvé v Praze

V Praze, dne 15. ledna 2016

Čtvrtý ročník mezinárodně uznávané saunové akce SaunaFest se letos uskuteční o prvním dubnovém víkendu v Aquapalace Praha, v největším saunovém světě v ČR. Sejdou se zde milovníci saunování, saunových ceremoniálů a saunového divadla z více než deseti zemí světa. Bohatý program nabídne během tří dnů na 80 ceremoniálů špičkových saunérů.

Ve dnech 31. března až 3. dubna 2016 se uskuteční jedinečná událost evropského formátu - čtvrtý ročník stále oblíbenější akce SaunaFest. Jeden z největších saunových eventů v Evropě proběhne letos poprvé v Saunovém světě v Aquapalace Praha. Návštěvníci se mohou těšit na tři soutěže v saunových ceremoniálech. V rámci soutěží proběhne také kvalifikace českých saunérů na světový šampionát AUFGUSS WM. Vítězný saunový animátor a vítězný tým se tam poté  vydají reprezentovat Českou republiku.

Registrace pro soutěžící byla právě otevřena a potrvá do poloviny února. O soutěž je obrovský zájem a velmi brzy bude kapacita soutěže vyčerpána. Saunové ceremoniály se stávají zajímavým zpestřením již v mnoha sauna a wellness centrech v ČR, čímž roste i obliba saunování u široké veřejnosti. Saunéři potřebují získávat novou inspiraci, zdokonalovat se a vyměňovat si zkušenosti, proto je o mezinárodní setkání takový zájem.

Vstupenky na festival a pobytové balíčky jsou dispozici na stránkách Aquapalace Praha. SaunaFest 2016 nabídne vedle soutěžních saunových ceremoniálů také exhibice zahraničních hostů a bohatý doprovodný program. Návštěvníci vyzkouší nové saunové procedury, peelingy nebo severskou banju - metličkování. V programu budou i společenské večery se speciální laser show a soutěží Mistr ručníku.

Hlavním programem SaunaFestu jsou soutěže Grand Prix Czech Republic a Mistrovství ČR       v saunových ceremoniálech. V obou soutěžích předvedou saunéři zážitkový saunový ceremoniál.  Jde prakticky o deseti až patnáctiminutové divadlo v sauně, příběh doprovázený hudbou a světelnými efekty, při němž saunér polévá kameny s vodou vonnou esencí a následně rozhání horký vzduch pomocí ručníků po sauně. Nejen odborná porota, ale i samotní návštěvníci následně hodnotí, jak celkové provedení, tak vhodnost vybraných vonných esencí a také komunikaci saunéra s návštěvníky. Vítěz české soutěže získá zájezd jachtou Silva podle chorvatských ostrovů od CK Natur Travel a další hodnotné ceny.

V mezinárodní soutěži se čeští saunéři utkají o přízeň poroty s těmi nejlepšími saunéry z různých koutů světa. SaunaFest se za krátkou dobu své existence stal jednou z nejprestižnějších evropských saunových událostí. Provozovatelé saun a wellness resortů vidí  v SaunaFestu obrovskou inspiraci a možnost spatřit světovou špičku v saunových animacích na jednom místě. Odbornou porotu tvoří specialisté ze světa i z ČR.

"Smyslem SaunaFestu není jen samotná soutěž. Chceme návštěvníky upozornit na důležitost pravidelného saunování, které má příznivý dopad na zdravý životní styl," říká Saunový mág Pavel Hofrichter, předseda České asociace saunérů, odborník na zážitkové saunování a ředitel produkční společnosti RAIN.cz, která zajišťuje organizaci akce.

Akce je pořádána ve spolupráci s Aquapalace Praha pod záštitou Asociace pracovníků v regeneraci a Asociace bazénů a saun ČR.

Bližší informace:

Pavel Hofrichter, e-mail: hofrichter@rain.cz, mob. tel.: 603 840 883
RAIN.cz, s.r.o., Štěrboholská 6, 102 00 Praha 10, tel.: 222 265 210
INTERNET www.SaunaFest.cz https://www.facebook.com/events/1653146991604345/?ref=ts&fref=ts

Aquapalace Praha 

Saunový svět v Aquapalace Praha je ideální pro příjemné, luxusní i netradiční saunování. Najdete zde 14 různých saun a prohříváren. Prostor je rozdělen na tři pomyslné části - klasické finské sauny, římské lázně a venkovní část. K ochlazení můžete využít řadu speciálních sprch a ochlazovacích bazénků, pro uvolnění i relaxaci doporučujeme vířivky či relaxační zóny s lehátky.
 

 
Mediální partneři

Odborné záštity

 
 

Aktuální novinky:SaunaFest na facebooku


SaunaFest pořádá:

Pavel Hofrichter, 
Saunový mág
v produkci Rain.cz
  
ve spolupráci s
Aquapalace Praha
 
pořadatelem soutěží
a kvalifikace Aufguss WM je
Česká asociace saunérů
v soutěžní licenci 

  
 SaunaFest se pořádá se záštitou 
Asociace pracovníků v regeneraci
Asociace bazénů a saun ČR

 

 


Czech National Sauna Master Team

 


 

Saunový newsletter:

Získejte saunové novinky jako první! Vyplňte svůj email zde a budeme vám posílat pravidelné tipy na saunové akce